طب سوزنی

طب سوزنی

طب سوزنی

طب سوزنی در واقع نوعی طب چینی است که سابقه طولانی به مدت چندبن قرن دارد. طب سوزنی بر این اساس است که انرژی، در داخل و بیرون بدن و داخل مسیر هایی که به آنها کانالهای انرژی می گویند جریان دارد. طب سوزنی یعنی فروکردن سوزن های بسیار نازک در پوست و برروی نقاط حساس و حیاتی بدن و برای درمان درد اغلب استفاده میشود.
متخصصین طب سوزنی میگویند وقتی شخصی بیمار می شود که مسیر حرکت انرژی بسته شده و یا تعادل آن را مختل شده باشد. آنها اعتقاد دارند طب سوزنی مسیر بسته شده انرژی را باز میکند و یا تعادل انرژی در بدن را اصلاح میکند.اما بیشتر پزشکان طب مدرن میگویند که طب سوزنی با فشار برروی نقاط خاص باعث تحریک اعصاب، ماهیچه ها و بافت ها می شود. این تحریک ها باعث افزایش ترشح مسکن های طبیعی بدن و همچنین افزایش جریان خون در بدن می شود.

طب سوزنیطب سوزنی صورت

همانطور که می دانید یکی از معیارهای کلی در تشخیص سن افراد چین و چروک روی پوست صورت می باشد در نقاطی از صورت مانند اطراف دهان و اطراف چشم به دلیل حساسیت پوست علائم بیشتری نمایان می شود بدلیل ظرافت این نواحی از پوست بروز احساساتی نظیر غم و شادی و درد و اضطراب در ایجاد چین و چروک موثر است.یکی از موثرترین و البته طبیعی ترین درمان ها جهت جوانسازی پوست طب سوزنی صورت می باشد . با استفاده از طب سوزنی صورت حداقل حدود ۴ الی ۵ سال جوانتر به نظر خواهید رسید.

 

 

طب سوزنی

طب سوزنی چگونه انجام می شود؟

بعد از بررسی متخصص طب سوزنی نقاط بسته شده و یا دارای مشکل مشخص می شود. مشکل در هر قسمت از بدن باعث بیماری خاصی میشود. بعد از پیدا کردن نقاط مشکل دار، متخصص طب سوزنی سوزن ها را در پوست فرو میکند. روش های متخصصین طب سوزنی با هم متفاوت است، ولی زمان طول کشیدن این کار بین 15 دقیقه تا یک ساعت است، و ممکن است نیاز به جلسات دیگری هم باشد.

طب سوزنی چه حسی ایجاد می کند؟

تجربه حس فرو رفتن سوزن در پوست برای هیچ کس غریب نیست. معمولاَ در هنگام فرو رفتن سوزن در پوست فشار کمی احساس می شود که ممکن است برای اکثر افراد خوشایند نبوده و حتی دردناک باشد. همچنین بی حسی، خارش و سوزن سوزن شدن در ناحیه مورد عمل ممکن است ایجاد شود. با این وجود افراد طب سوزنی کار معتقدند تمامی این اثرات در نتیجه آزاد شدن انرژی  در بدن به عنوان نتیجه طب سوزنی می باشد. پس از فرو رفتن سوزن در بدن طب سوزنی کار سوزن را کمی به جلو و عقب حرکت می دهد و یا ممکن است جریان گرما و الکتریسیته به آن وارد نماید.

 

طب سوزنی

طب سوزنی

طب سوزنی برای درمان چه بیماری هایی استفاده می شود؟

 امروزه استفاده از طب سوزنی برای درمان درد و همچنین درمان برخی از بیماری های خاص در بین مردم بیش از پیش رایج شده است. طب سوزنی گاه به عنوان یک درمان قطعی و مستقل و گاه به عنوان روش درمانی مکمل به کار گرفته می شود. آنچنان که در مطالعات یافت می شود، طب سوزنی به حل مشکل تهوع و استفراغ ناشی از بارداری و شیمی درمانی و درد بعد از جراحی نیز می تواند کمک نماید.

 

 

 

مقاله های طب سوزنی را در صفحات زیر مشاهده نمایید.

طب سوزنی صورت

طب سوزنی صورت همانطور که می دانید یکی از معیارهای کلی در تشخیص سن افراد چین و...

طب سوزنی گوش آلمان، فرانسه و چین

طب سوزنی گوش آلمان، فرانسه و چین طب سوزنی گوش آلمان، فرانسه و چین در خیلی از...

ترکیب طب سوزنی بدن و کاشت گوش (ASP )

ترکیب طب سوزنی بدن و کاشت گوش (ASP) کاهش اشتها و در نتیجه کاهش وزن از جمله نتایج...

نکاتی در مورد طب سوزنی گوش

نکاتی در مورد طب سوزنی گوش طب سوزنی گوش بوسیله دکتر نوجیر فرانسه در سال 1952 کشف...
پشتیبانی آنلاین