فرم را پر نمایید تا با شما تماس بگیریم
مشاوره ربات تلگرام(24 ساعته) مشاوره ربات تلگرام (24 ساعته)
کلینیک مو،کلینیک پوست ایران نوین (کاشت مو و ابرو)
22221000
: شماره تماس

نکات لازم درباره شستن مو بعد از کاشت مو

شستن مو بعد از کاشت مو
  • ۱۸ دی ۱۳۹۷
  • بدون نظر
  • 669 بازدید
[تعداد: 1    میانگین: 3/5]

نکات لازم درباره شستن مو بعد از کاشت مو

بعد از اینکه کاشت مو انجام می شود، لازم است که یک سری نکات مراقبتی رعایت شود تا روند بهبودی پس از کاشت مو به خوبی و با کم ترین عارضه ممکن سپری شود. شستن مو بعد از کاشت مو جز مسائلی است که زمان و نحوه ی انجام آن بعد از کاشت مو اهمیت دارد.

کاشت مو

کاشت مو

این کار به برطرف شدن زخم ها و دلمه های روی پوست سر کمک می کند البته به شرطی به طبق دستورالعمل های خاصی انجام شود.  درحالی که شستشوی صحیح و اصولی سر به روند بهبودی کمک می کند اما انجام غیراصولی آن می تواند عوارض ناخواسته ای از قبیل ایجاد عفونت یا کنده شدن موهای تازه کاشته شده را در پی داشته باشد.

نکات لازم برای شستشوی مو بعد از کاشت

نکات لازم برای شستشوی مو بعد از کاشت

توصیه هایی درباره شستن موهای کاشته شده

به طور معمول دستورالعمل هایی که پزشکان و کلینیک های کاشت مو مختلف برای شستن مو بعد از کاشت مو ارائه می دهند در مورد برخی از جزئیات تفاوت هایی با یکدیگر دارند. مطالبی که در مقالات موجود در اینترنت از جمله اینجا بیان می شود، بیشتر جهت آشنایی کلی با اقدامات بعد از کاشت مو  است و هر فردی که کاشت مو انجام می دهد بایستی براساس توصیه های پزشک خود عمل کند. عدم شستشوی موها در ۲۴ ساعت اولیه پس از انجام کاشت مو توصیه ای است که پزشکان با آن موافق هستند تا از عفونت زخم های تازه ی سر جلوگیری شود. پس از گذشت مدت زمان ممنوعیت شستشو پس از کاشت، لازم است که شستشوی سر با ملایمت زیادی انجام شود تا دلمه های تشکیل شده بر روی پوست سر کم کم از روی پوست بلند شوند.

شستن موهای کاشته

شستن موهای کاشته

نکات شستن مو بعد از کاشت مو

از جمله نکاتی که برای شستشوی سر در این مرحله اهمیت زیادی دارد، این است که شستشو به صورت ملایم و بدون فشار زیاد آب بر روی سر انجام می شود. بیشتر پزشکان به بیماران خود توصیه می کنند که به جای اینکه زیر دوش روند، آب را به کمک کاسه یا یک اسفنج خیس به موها و پوست سر منتقل کنند و اعمالی مانند کشیدن دست در جهت مخالف خواب موها بر روی سر و یا چنگ زدن سر با انگشتان خودداری کنند. دمای آب نیز اهمیت زیادی دارد؛ آب  باید ولرم باشد. شستشوی مرتب موها منجر به سریع تر شدن روند تمیز شدن پوست سر و بهبودی پس از کاشت مو می شود.

کلینیک تخصصی کاشت مو ایران نوین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *