بوتاکس و جوانسازی پوست

بوتاکس و جوانسازی پوست

عملکرد بوتاکس در جوانسازی پوست

بوتاکس مانع انتقال سیگنالهای اعصاب به عضلات میشود. عضله­ای که بوتاکس به آن تزریق می شود منقبض نمی شود که منجر به باز شدن خطوط و چین و چروک ها میشود. بوتاکس اغلب برای خطوط پیشانی، خطوط دور چشم و خط اخم استفاده میشود. بوتاکس بر چروک ناشی از آسیب های خورشیدی تاثیر ندارد.

روش انجام آن در جوانسازی پوست چگونه است

تزریق تنها در چند دقیقه با سوزن بسیار ظریف انجام میشود  و نیاز به بیحسی ندارد .
به طور کلی 7 تا 14 روز طول میکشد تا اثر کلی را مشاهده کنید. از دو هفته قبل از درمان، مصرف آسپرین و داروهای ضد التهابی را به منظور کاهش کبودی ناشی از تزریق قطع کنید.

ماندگاری اثر بوتاکس چقدر است؟

ماندگاری اثر بوتاکس 3 تا 6 ماه است. از آنجائیکه عملکرد عضلات به تدریج باز میگردد، خطوط و چین و چروک ها هم نمایان میشوند که نیاز به درمان دوباره دارند. اغلب چین و چروک ها بعد از نمایان شدن به شدت قبل نیستند.

عوارض جانبی

در جوانسازی پوست به روش بوتاکس کبودی موقت از معمول ترین عوارض جانبی تزریق بوتاکس است. نادر ترین عوارض جانبی سردرد است که 24 تا 48 ساعت طول میکشد. در درصد کمی از بیماران افتادگی پلک ایجاد میکند که تا 3 هفته بعد از تزریق رفع میشود و این به دلیل حرکت بوتاکس بعد از تزریق است. برای پیشگیری از این عارضه محل تزریق را ماساژ ندهید و تا 4 ساعت دراز نکشید.

چه کسانی نباید از بوتاکس استفاده کنند؟

خانم ها در دوران شیردهی، خانم های باردار و افرادی که بیماری نورولوژیک  دارند نباید از بوتاکس استفاده کنند. از آنجائیکه بوتاکس برای تمام خطوط مؤثر نیست قبل از انجام آن باید با پزشک مشورت کنید.

منبع : کلینیک ایران نوین

تگها : زیبایی پوست , جوانسازی پوست

 

پشتیبانی آنلاین