چه چیز ماندگاری و طول عمر عمل ترمیم مو را بالا می برد

چه چیز ماندگاری و طول عمر عمل ترمیم مو را بالا می برد

چه چیز ماندگاری و طول عمر عمل ترمیم مو را بالا می برد

زمانی که پزشک متخصص مو با بررسی ها و آزمایشات لازمه تشخیص می دهد که ریزش مو را نمی توان با درمان دارویی یا رفع علت ایجاد کننده ی ریزش مو برطرف نمود ، ریزش مو الگوی مردانه و یا زنانه را که علت ژنتیکی و ارثی دارد با پیوند و کاشت مو ترمیم می کند .ترمیم مو به روش FIT

در عمل زیبایی ترمیم مو ، کاشت و پیوند موی طبیعی با روش های مختلفی در کلینیک های معتبر توسط تیم جراحی صورت می پذیرد .

در این عمل زیبایی ، جراح فولیکول های مو را از بانک موی پشت سر فرد که مقاوم به هورمون رشد هستند برمی دارد ، ناخالصی ها را از ریشه ی مو جدا ساخته و در نهایت این فولیکول ها را به صورت جداگانه در خط رویش طراحی شده پیوند می زند .

روش های مختلفی جهت ترمیم مو وجود دارد ، که پیوند مو روش ترمیم دائمی ریزش مو است و این روش به شیوه های مختلفی صورت می پذیرد .

متداول ترین و موفق ترین و در عین حال کم عارضه ترین روش های ترمیم و پیوند مو ، روش هایFIT ،  FUT و ترکیبی از این دو روش می باشد .

با توجه به حساسیت فولیکول های مو در رشد مجدد ، عمل ترمیم مو یک عمل ظریف و بسیار حساس است که به مراقبت های شدیدی بعد از عمل نیاز دارد .

ماندگاری و طول عمر عمل ترمیم مو

● برای دستیابی به نتیجه ی مطلوب در عمل ترمیم و پیوند مو ، این عمل حساس حتما باید در مراکز و کلینیک های معتبر تخصصی پوست و مو توسط متخصص ماهر و باتجربه صورت پذیرد .

● جهت ایجاد تراکم مناسب در یک ناحیه باید طی دو الی سه جلسه به ترمیم و پیوند مو اقدام شود ، تا فولیکول های مو به قدر کافی از فضای مناسبی جهت تغذیه و امکان رشد برخوردار شوند .

● پس از کاشت گرافت های مو در محل موردنظر ، به هنگام حمام رفتن یا شانه کشیدن بسیار باید مراقب بود تا گرافت ها در اثر کشیده شدن خارج نشوند .

● پس از عمل ترمیمی پیوند مو ، از برخورد مستقیم قطرات آب با گرافت های مو باید جلوگیری کرد .

●  سعی کنید از عوامل ایجاد کننده ی استرس شدید که عامل ریزش مو است ، جلوگیری کند .

● شامپوی مناسب با جنس موها و چربی سر مصرف گردد .

● تا یک هفته پس از عمل از فعالیت و ورزش سنگین باید خودداری کرد .

● برای بررسی وضعیت پس از عمل ، حتما باید ویزیت های بعد از عمل را به موقع انجام داد .

● به دلیل روند رو به رشد ریزش مو ، نباید اصرار بر ایجاد تراکم بالایی از مو در حال حاضر داشت ، و باید مقداری مناسبی از بانک مو را برای آینده نگه داشت .

● برای پیوند مناسب گرافت های مو ، با مراقبت های توصیه شده توسط پزشک معالج از عفونت و ایجاد دلمه در محل گرافت ها جلوگیری کنید .

● از پوشاندن طولانی مدت محل پیوند موها با گذاشتن هرگونه پوششی مانند کلاه خودداری کنید ، زیرا گرما و تنش وارده باعث از بین رفتن فولیکول های مو می گردد .

منبع: کلینیک تخصصی کاشت مو ایران نوین

تگها : درمان ریزش مو

 

پشتیبانی آنلاین