تمام نکات مهم درباره ترمیم مو

تمام نکات مهم درباره ترمیم مو

تمام نکات مهم درباره ترمیم مو

ترمیم مو به دو صورت موقت و دائمی صورت می پذیرد ؛ در ترمیم موقتی مو برای مدت زمان محدودی می توان موهای مصنوعی هم رنگ و هم ضخامت با موهای فرد را با روش های آرایشگری و با کمک گیره های مخصوص در بین موها قرار داد .کاشت مو به روش FIT

در روش ترمیم دائمی مو که توسط پزشک متخصص مو در مراکز تخصصی انجام می شود ، فولیکول های موی طبیعی فرد از بانک موی پشت سر فرد برداشته می شود و در محل گیرنده با روش های مخصوصی پیوند زده می شود .

موهای پیوندی در روش ترمیم دائمی مو پس از رشد به مانند دیگر موهای فرد قابلیت اصلاح شدن و رنگ کردن دارند .

همه افراد که دچار ریزش مو هستند ، نمی تواند از روش پیوند ترمیمی مو استفاده نمایند ، بلکه ابتدا باید روند ریزش مو کند شده و موهای ریخته شده نیز به حدی باشند که فضای مناسبی جهت کاشت مو و پیوند موها وجود داشته باشد تا فولیکول های مو با تغذیه ی کافی بتواند پیوند خورده و رشد کنند .

افرادی که به بیماری هایی چون دیابت ، فشار خون بالا ، لوپوس ، بیماری های انعقاد خون و ... مبتلا هستند ، کاندید مناسبی برای ترمیم و پیوند مو نیستند .

قبل از اقدام به ترمیم مو از طریق روش های مختلف کاشت و پیوند مو ، پزشک معالج سابقه ی مصرف دارو و بیماری های خاص فرد متقاضی را مورد بررسی و ارزیابی قرار می دهد .

بهترین سن ترمیم مو با روش کاشت و پیوند مو 30 سال به بالا می باشد ، زیرا در این سن ریزش مو کند شده و نتیجه ی بهتری از ترمیم مو حاصل خواهد شد .

عمل ترمیمی کاشت و پیوند مو ، علاوه بر ترمیم موهای از دست رفته مردان می تواند در خانم ها نیز موثر واقع گردد .

نتیجه ی حاصل از عمل ترمیمی پیوند مو در مردان به دلیل ثبات هورمونی بسیار رضایت بخش تر از این نوع عمل در زنان است ، زیرا هورمون های زنانه تحت تاثیر عوامل مختلف مدام در حال نوسان و تغییر هستند .

در بسیاری از موارد ریزش مو در افراد مختلف ، با از بین بردن عامل ایجاد کننده ی ریزش مو ، می توان به طور موثری ریزش مو را متوقف ساخت و موها را به حالت اولیه بازگرداند  .

استرس ، مصرف برخی داروها ، حاملگی ، اختلالات هورمونی ، تغذیه ی نامناسب و ... از جمله عوامل ایجاد کننده ی ریزش مو هستند که با برطرف نمودن به موقع آنها می توان مشکل ریزش مو را حل نمود .

روش های مختلفی از ترمیم و پیوند مو وجود دارد که هر کدام با توجه به شرایط و نیاز فرد جهت کاشت موی طبیعی به کار می روند ، از میان روش های به کار گرفته شده تا کنون ، روش های FIT  و FUT با توجه به کم عارضه بودن این روش ها و نتایج موفق بدست آمده ، رایج ترین روش های ترمیمی مو در سراسر دنیا محسوب می شوند .

در روش FIT ، با کمک دستگاه پانچ فولیکول های سه تایی ، دوتایی و تکی مو از بانک موی پشت سر فرد ، از ریشه خارج شده ، ناخالصی های فولیکول ها جدا می شود و سپس با کمک پانچ در خط رویش مناسب این فولیکول های جداگانه در شکاف های ریز پیوند زده می شوند ، در این روش نیازی به جراحی و بخیه زدن وجود ندارد و معمولا برای پیوند در نواحی کم وسعتی از سر یا ریش ، سبیل ، مژه و ابرو به کار می رود .

در روش FUT با کمک جراحی ، نوار باریکی از موهای فرد از پشت سر برداشته می شود ، محل برداشت نوار بخیه می گردد و پس از جدا سازی ناخالصی ها و جدا کردن فولیکول های مو ، به کمک جراحی و شکاف های ریز این فولیکول های مجزا در محل مورد نظر پیوند زده می شوند .

در روش FUT می توان تراکم بالاتری از پیوند مو را در یک جلسه نسبت به روش FIT ایجاد نمود ، خط رویش طبیعی تری حاصل می شود و عوارض کمتری نیز خواهد داشت.

منبع: کلینیک تخصصی کاشت مو ایران نوین

تگها : FUT , FIT , درمان ریزش مو

 

پشتیبانی آنلاین