بوتاکس

بوتاکس

بوتاکس، سم مفید

بوتاکس، که از باکتری کلستریدیم بوتولینوم به دست می آید و به نام سم بوتولینوم نوع A مشهور است، در واقع سم مهلکی است که توانسته است کمک بسیاری به بشر نماید. این ماده تزریقی که در ابتدا از آن برای اصلاح انحراف چشم بیماران استفاده می کردند، در همان زمان، پزشکان متوجه شدند، حین عمل چروک های دور چشم بیماران نیز صاف تر شده و محو می شود. به این صورت استفاده از بوتاکس در مراقبت های پوستی و زیبایی رواج یافته و طرفداران بسیاری پیدا کرد. از آن هنگام به بعد، یافتن یک پزشک متخصص بوتاکس و کلینیک معتبر جهت تزریق بوتاکس، به یکی از دغدغه های متقاضیان عمل بوتاکس تبدیل شد. 

 

 

 

بوتاکس

 

 

تزریق بوتاکس چیست ؟

ترکیبات بوتاکس به دو دسته کلی تقسیم میشود :

۱) ترکیبات فلج کننده

۲) ترکیبات پرکننده

ترکیبات فلج کننده بوتاکس: که اگر بر روی ماهیچه تزریق گردد باعث فلج شدن ماهیچه می شود ودر نتیجه ماهیچه ها دیگر تحرکی ندارند و چروک های روی پوست از بین میرود

ترکیبات پر کنندهبوتاکس: این ترکیبات با پر کردن شیارها باعث پر شدن و از بین رفتن چروکها می شود مانند :خط خنده .گودی زیر چشم و همچنین با تزریق به لبها و چانه باعث افزایش حجم میگردد

 

بوتاکس

بهترین درمان با بوتاکس

بوتاکس زیر بغل

بوتاکس دارویی است که برای درمان برخی از عضلات، کاهش چین و چروک و یا جلو گیری از عرق کردن استفاده می شود. بوتاکس درمان شناخته شده ای برای تعریق زیاد ( عرق بیش از حد زیر بغل ) است که در سال ۲۰۰۴ به تایید FAD رسید. بوتاکس با محدود کردن ترشح شیمیایی غدد عرق درمان را انجام می دهد. در طول درمان، پزشکان ( معمولا متخصصان پوست) حدود ۵۰ واحد از بوتاکس را در هر زیر بغل تزریق می کنند. هرچه واحد های بیشتری تزریق شود زمان بیشتری برای خشک شدن لازم دارد. این عمل به طور کلی نسبتا سریع و بدون درد است.

 

بوتاکس

 

نواحی قابل تزریق بوتاکس

بوتاکس لب

خیلی از بانوان فکر می کنند تزریق بوتاکس برای داشتن لب هایی زیبا، با عوارض جانبی کم خود می تواند تاثیر گذار باشد. بسیاری از افراد مشهور در سال چندین بار به جراحان مراجعه کرده تا عمل های جراحی روی لب های خود انجام دهند و روی فرش قرمز یا قرار های ملاقات خود ظاهری زیبا داشته باشند. عمل جراحی بوتاکس لب می تواند با عملی رضایت بخش و فوری، لب هایی زیبا و گوشتالو برای شما بسازد

بوتاکس ابرو

خطوط پیشانی و چین و چروک های اطراف ابرو می توانند فرد را بیشتر از هر زمانی دیگر پیر و فرسوده نشان دهد. لیفتینگ ابرو باعث جوانسازی پوست شما شده و می تواند شما را کمتر عصبی و خسته نشان دهد. جراحی سنتی ابرو شامل برش درطول خط مو از گوش به گوش، بلند کردن پوست و تنظیم عضلات ابرو است. اخیرا روش آندوسکوپی لیفتینگ ابرو جایگاه محبوبی پیدا کرده است و نتایج آن تقریبا خوب بوده است. با اینکه برش ها کوچک و در خطوط مو هستند اما همچنان ریسک جراحی وجود دارد. سوالی باقی می ماند، آیا ممکن است بوتاکس برای منطقه ابرو یا پیشانی مورد استفاده قرار گیرد؟

 

بوتاکس

مزایای استفاده از بوتاکس

عملی که نیازی به جراحی ندارد، به دست آوردن پوستی نرم، عالی و بدون نقص است. این عمل روشی است تا بتوان چین و چروک های صورت، گردن و پیشانی را از بین برد. همچنین برای کشیدن ابرو های افتاده و در نتیجه بدست آوردن ظاهری جوان تر استفاده می شود.

کاهش خطر ابتلا به بیماری هپاتید :

هپاتید بیماری است که از مصرف بیش از حد و اندازه ی شیرینی ایجاد می شود. هپاتید خفیف می تواند با نسخه ضد پیری با موفقیت درمان شود، البته در هپاتید پیشرفته اثر چندانی ندارد. عمل بوتاکس می تواند بر مشکلات هپاتید غلبه کرده و باعث کاهش مصرف شیرینی جات تا چند ماه شود.

 

 

درمان بوتاکس برای پف دور چشمبوتاکس برای پف دور چشم

در حساسیت های فصلی قرمزی و خارش چشم منجر به تورم می گردد در برخی شرایط بروز اختلال در کلیه ها و افزایش آب در زیر چشم منجر به ایجاد تورم می گردد با افزایش تغییرات هورمونی و فشار و استرس ماهیچه های چشم ضعیف شده و نیازمند بررسی می گردد. با جراحی زیبایی امکان برداشتن چربی و عضله اضافی از پوست وجود دارد در نواحی نیازمند با تزریق بوتاکس و فلج کردن عضلات صورت رفع چین و چروک ممکن خواهد بود.

دلایلی چون ؛ قرار گرفتن بیش ازحد در معرض آفتاب ، بالا رفتن سن ، تغییرات آب و هوا ، تغییر در سطح هورمون ها ،مصرف غذاهای شور ،عدم استراحت و خواب کافی و ژنتیک فرم صورت (پف ارثی) باعث می گردد تا ساختار بافت و عضلات نگهدارنده ی پلک، رفته رفته ضعیف شود تا جایی که پوست دچار افتادگی گردد و چربی موجود در اطراف چشم از جای خود جابجا  شود و در زیر چشم ها با جمع شدن تبدیل به پف یا ورم گردد.

 

 

 

بوتاکس، اعجاز جوان سازی پوست

اثر بوتاکس در جوانسازی پوست بر هیچ کس پوشیده نیست. همزمان با تزریق بوتاکس به زیر پوست نواحی دارای چین و چروک، عضلات آن قسمت را موقتاً فلج نموده و فعالیت آن را متوقف می نماید. به علاوه با تزریق ماده بوتاکس به این نواحی، سبب پر شدن چروک ها می شود. به این ترتیب علاوه بر حذف اثرات چین و چروک قبلی، فرآیند چروک خوردن پوست را متوقف نموده و از ایجاد خطوط چروک جدید جلوگیری می نماید. همین اثر برای حذف اثر خط لبخند، خط اخم بین ابرو ها، خطوط ماریونت و ... وجود دارد. 

 

 

 

 

مقاله های بوتاکس را در صفحات زیر مشاهده نمایید.

مراقبت های بعد از بوتاکس صورت

مراقبت های بعد از بوتاکس صورت بوتاکس یک روش درمانی - زیبایی جهت از بین بردن چین...

مفهوم هر واحد بوتاکس چیست؟

مفهوم هر واحد بوتاکس چیست؟ بوتاکس یک ماده تزریقی است که کاربردهای درمانی و...

نکات ضروری در برجسته کردن لب با بوتاکس

نکات ضروری در برجسته کردن لب با بوتاکس بوتاکس ماده ای تزریقی با کاربردهای...

علل کبودی و ورم بعد از بوتاکس و درمان آن

علل کبودی و ورم بعد از بوتاکس و درمان آن بوتاکس ماده ای است تزریقی که کاربردهای...
پشتیبانی آنلاین