فرم را پر نمایید تا با شما تماس بگیریم
مشاوره در تلگرام مشاوره در تلگرام

کلینیک تخصصی کاشت مو ایران نوین

بهترین روش کاشت موی طبیعی در صورت آقایان

پزشکان بهترین کلینیک پوست و مو
  • ۲۳ بهمن ۱۳۹۶
  • بدون نظر
  • 42 بازدید
[تعداد: 1    میانگین: 5/5]

بهترین روش کاشت موی طبیعی در صورت آقایان

مردان در سنین مختلف ممکن است در اثر سانحه ، جراحی ، سوختگی ، استرس و حتی در اثر عامل ژنتیک ، دارای ریش و سبیل پر پشتی نبوده و یا به ریزش ناحیه ای مو در ریش و سبیل دچار گردند . جهت درمان این نوع عارضه در مردان ، ابتدا با مراجعه به پزشک متخصص مو و تشخیص  علت دقیق عامل ایجاد کننده ی ریزش مو در ریش و سبیل ، به درمان مورد نیاز که بعضاً کاشت موی طبیعی در صورت است، اقدام خواهد شد .

در برخی موارد با از بین بردن عامل ایجاد کننده، ریزش مو در ریش و یا سبیل متوقف شده و مجددا موها رشد خواهند کرد ، به عنوان مثال در افرادی که استرس و فشار روانی بالایی را تحمل می کنند ، با از بین بردن این عامل ، ریزش مو متوقف و تراکم مناسبی از مو در ریش و سبیل ایجاد خواهد شد .

روش کاشت ریش و سبیل طبیعی ، آخرین راه حل ایجاد تراکم مو در این نواحی از صورت می باشد ، زیرا در صورتی که بتوان با داروهای موضعی و درمانی ، ریزش مو را متوقف و تراکم مناسبی از مو را ایجاد نمود ، کاشت مو و پیوند مو در این نواحی بیهوده خواهد بود .

جهت کاشت ریش و سبیل طبیعی ، روش های مختلف جراحی وجود دارد که به این نوع جراحی عمل زیبایی کاشت و پیوند مو گفته می شود .

دو روش متداول FIT و FUT ، از جمله روش های رایج و موفق در زمینه کاشت ریش و سبیل طبیعی هستند که با انجام سالانه هزاران عمل کاشت گرافت در سراسر دنیا ، آزمون و آزمایش های مختلفی را با موفقیت پشت سر گذاشته اند .

کاشت موی طبیعی در صورت

 روش کاشت موی طبیعی در صورت با متد FIT

در این روش ، جهت کاشت مو از بانک موی پشت سر فرد که در مقابل هورمون ریزش مقاوم هستند ، استفاده می گردد .

در روش FIT ، به کمک دستگاهی به نام پانچ ، گرافت های مو از ریشه خارج شده ، پس از جداسازی ناخالصی هایی چون چربی و پوسته ، استریل می شوند و در نهایت متخصص فولیکول های مو را به صورت تک به تک در خط رویش طراحی شده ی ریش یا سبیل توسط پانچ می کارد .

در این روش بدون جراحی و نیاز به بخیه زدن ، می توان حجم مورد نیاز از مو را از بانک موی پشت سر فرد برداشت نمود .

روش کاشت ریش و سبیل با متد FUT

در این روش ، متخصص با ایجاد بیحسی موضعی ، به کمک جراحی ، نوار باریکی از فولیکول های مو را از بانک موی پشت سر فرد جدا نموده ، محل برداشت مو بخیه زده می شود و فولیکول های مو با دقت از هم جدا می شوند و به صورت جداگانه در خط رویش طراحی شده ی ریش یا سبیل با ایجاد شکاف های بسیار ریز و با کمک ابزار مخصوص جراحی ، با دقت و ظرافت بالای کاشته می شوند .

در روش FUT ، می توان حجم بالایی از فولیکول های مورد نیاز را طی یک جلسه برداشت و کاشت نمود .

اما بهترین روش کاشت موی طبیعی در صورت کدام روش است ؟

اگرچه در روش FUT می توان حجم بالایی از فولیکول مورد نیاز را برداشت و تراکم بالایی از مو را ایجاد نمود ، اما این روش به دلیل نیاز به جراحی و بخیه کردن ، مورد قبول افرادی که از جراحی و جای اسکار پس از آن ترس دارند ، نیست .

روش FIT ، جهت کاشت موی طبیعی در صورت ، روش مناسب تری خواهد بود زیرا جهت کاشت ریش و سبیل طبیعی ، تراکم بالایی از فولیکول های مو نیاز نخواهد بود و می توان حجم مورد نیازی از فولیکول ها را بدون نیاز به جراحی در محل برداشت ، خارج نموده و همچنین با تراکم مناسبی در محل کاشت بدون جراحی ، به کاشت موی طبیعی در ریش یا سبیل اقدام نمود  .

منبع: کلینیک تخصصی کاشت موی طبیعی ایران نوین

سوالات متداول

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *