فرم را پر نمایید تا با شما تماس بگیریم
مشاوره ربات تلگرام(24 ساعته) مشاوره ربات تلگرام (24 ساعته)
کلینیک مو،کلینیک پوست ایران نوین (کاشت مو و ابرو)
22221000
: شماره تماس

انواع جوش صورت و تفاوت های آن ها چیست؟

انواع جوش صورت
  • ۱۵ فروردین ۱۳۹۷
  • بدون نظر
  • 990 بازدید
[تعداد: 3    میانگین: 2.3/5]

انواع جوش صورت و تفاوت های آن ها چیست؟

جوش ها معمولا مهمان های ناخوانده ای در سطح پوست ما هستند که در سنین نوجوانی اگر با شدت زیادی ظاهر شود فرد را دچار نگرانی های شدید خواهد کرد. جوش ها انواع مختلفی دارند و هر کدام با ویژگی های خاص خود پدیدار می شوند که در ادامه به آن خواهیم پرداخت. انواع جوش صورت به طور کلی دو دسته هستند: جوش های التهابی و جوش های غیرالتهابی

جوش های غیرالتهابی

جوش های سرسفید (کومدون بسته)

جوش صورت در اثر بسته شدن منفذ های پوست به وجود می آید. درون پوست غده های چربی وجود دارد که وظیفه تولید چربی را بر عهده دارند، هنگامی که سلول های مرده پوست به همراه چربی ایجاد شده منفذ پوستی را می بندند، یک محیط باکتریایی به وجود می آید که با تورم همراه است و آکنه یا جوش صورت ایجاد خواهد شد. جوش های سرسفید ناپایدار تر از جوش های سرسیاه هستند.

جوش های سرسیاه (کومدون باز)

جوش های هستند که منافذ آن ها باز می باشد و ملانین موجود در غدد چربی پوست وقتی با اکسیژن واکنش نشان می دهد آن ها را به رنگ سیاه تبدیل می کند.

جوش های التهابی

پاپول

نوعی از جوش ها که به همراه تورم و قرمزی پدیدار خواهند شد و بهترین شیوه مقابله با آن ها فشار ندادنشان می باشد. چون ممکن است منجر به زخم شود و یا سبب ایجاد جوشگاه شود.

پاسچول

جوش هایی متورم هستند که دارای یک پایه قرمز رنگ می باشند و درون آن سفید یا زرد رنگ است. فشار دادن این جوش ها سبب پخش شدن باکتری بر روی پوشت و تشدید آن و ایجاد زخم هایی ماندگار خواهد شد. واکنش های شیمیایی درون چربی پوست علت به وجود آمدن پاسچول است.

ندول

برآمدگی هایی متوسط و یا بزرگ پوستی که کاملا هنگام لمس سفت می باشند، ندول نام دارند و به دلیل اینکه در عمق و درون پوست تشکیل شده اند اغلب با درد همراه هستند.

کیست

برآمدگی هایی بزرگ و ضخیم سطح پوست هستند (شکل شدیدی از آکنه) که پر از چرک و باکتری هستند و مانند ندول دردناک هستند.

انواع جوش صورت

میلیا

ریزش سلول های پوست سبب ایجاد جوش های ریز سفید در پوست می شود که شما می توانید در نوزادان آن ها را به وضوح مشاهده کنید. هنگامی که سلول های مرده از سطح پوست ریزش کرده و حذف شوند این جوش ها ناپدید خواهند شد.

زمانی که تعداد جوش های سرسیاه و سرسفید در صورت فرد کم باشند وی آکنه خفیف داشته و هنگامی که تعدادش بیش از سی عدد ضایعه پوستی در صورت باشد آکنه متوسط یا شدید دارد.

آکنه نادولاکیستیک

شامل کیست و ندول همراه هم می باشد که عیمق و کبود رنگ هستند و مانند جای زخم روی بدن خواهند ماند. در این مواقع متخصص با تزریق میزان تورم را کاهش می دهد.

آکنه کونگولوباتا

یکی از شدیدترین و بدترین انواع آکنه می باشد که تعداد زیادی ندول که در زیر پوست مجددا به تعداد دیگری ندول متصل هستند، به وجود می آید. این نوع آکنه نیز جای زخم باقی خواهد گذاشت که در مردان بیشتر مشاهده می شود.

آکنه مکانیکا

هنگامی که جوش ها به واسطه گرما یا پوشیدن برخی لباس های ورزشی و اصطکاک ایجاد شده توسط آن ها ظاهر می شود، آکنه مکانیکا که به آکنه ناشی از ورزش معروف است ظاهر خواهد شد.

منبع: کلینیک تخصصی جوانسازی پوست ایران نوین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *